Benefity titanového nádobí

Titanové nádobí má řadu výhod - patří mezi ně úspora času i energie, snadná údržba nebo všestranné použití od vaření po zapékání. 

1) Zdravé vaření bez tuku

Nepřilnavý povrch umožňuje vařit i bez tuku (nebo jen s minimálním množstvím tuku). Tuk se také díky použitým materiálům nepřepálí a nevzniknou tedy zdraví škodlivé látky.

Díky nepřilnavému povrchu se titanové nádobí také velmi snadno čistí. Stačí jen vypláchnout horkou vodou nebo vytřít ubrouskem. Chráníte tak nejen životní prostředí, ale i svou peněženku. 

Extra-nadobi

2) Univerzální použití

Titanové hrnce, pánve a pekáče můžete používat na všech zdrojích tepla - plyn, elektřina, sklokeramická deska i indukční varná deska (hrnce a pánve TITANO v indukčním provedení). Nádobí (včetně poklic) můžete dát do trouby do teploty až 220 stupňů. Díky jedinečné povrchové úpravě neabsorbuje pachy, proto můžete v jedné nádobě vařit, péct i smažit. 

 

3) Kvalitní české nádobí se zárukou rovnosti dna až 10 let

Jsme ryze česká společnost, která se již více než 15 let zabývá ruční výrobou exkluzivního titanového nádobí. Vysoké kvalitě odpovídá  i dlouhá životnost nádobí podržená zárukou až 10 let. Nabízíme také 30 dní garanci na vrácení.

 

4) Úspora času, energie i peněz

Na titanovém nádobí uvaříte 2x rychleji a uspoříte polovinu času a energie. Laboratorní srovnávací testy porovnávaly indukční titanové nádobí se smaltovaným a nerezovým nádobím:

  1. Titanové nádobí dosahuje největší úspory času. Při vaření na plynu ušetříte až 42 % času.
  2. Titanové nádobí má výjimečnou tepelnou vodivost a dokáže velmi dlouho udržet teplo.
  3. Titanové nádobí dosahuje také největší úspory energie. Při vaření na elektrickém zdroji je průměrná úspora 33 %, při vaření na plynu je průměrná úspora energie až 42 %

Oproti smaltovanému a nerezovému nádobí tedy titanové nádobí přináší i značnou finanční úsporu - dvojčlenná domácnost může za spotřebovanou energii ušetřit až 1512 Kč ročně.

Výsledky laboratorních testů s použitím indukčního titanového nádobí Titanium Extra Quality:
test TEQ web 2

test TEQ web 3

5) Možnost opravy nádobí

Nádobí je možné opravit i při hrubém mechanickém poškození. 

 

Vyplatí se tedy pořídit si titanové nádobí? 

Rozhodně ano. Na titanovém nádobí (oproti smaltovanému nebo nerezovému  nádobí) uvaříte až 2x rychleji a uspoříte polovinu času a energie. Díky nepřilnavému povrchu je velmi snadná i údržba a navíc můžete vařit prakticky bez tuku. Kvalitní nádobí má dlouhou životnost a pokud se poškodí, je možné jej opravit. 

Kam dál?