Česká výroba

Výroba exkluzivního nádobí v Čechách

Naše titanové nádobí vyrábíme ručně. Jen tak máme jistotu, že každá pánev, hrnec nebo poklička bude ve stoprocentní kvalitě a bude vám sloužit dlouhá léta. Jak postupujeme při výrobě?

Výrobní cyklus - Ruční výroba nádobí 

Odlévání

Korpusy nádoby jsou vyrobené technologií ručního odlévání do kokilových licích forem ve slévárně TOP Alulit. Pouze touto technologií a požitou slitinou lze dosáhnout ideálních tlouštěk stěn nádob (4–5 mm) a dna (8–10 mm) pro optimální a rovnoměrný rozvod tepla.

 

Žíhání a Tryskání

Odlitky jsou teplotně zpracovány žíháním při teplotě 450°C, poté jsou tryskány ve speciálně zkonstruovaném zařízení bílým korundem pro dosažení dokonalé homogenity povrchu a optimální drsnosti povrchu pro následné plasmové nanášení. Profily povrchů jsou pečlivě měřené na nejmodernějších zařízeních-profilometrech Surf Test. Precizně upravený povrchu nádoby je základem pro bezchybné ukotvení antiadhezních vrstev tak, aby nedocházelo k jejich loupání.

 

Plasmové nanášení indukčních vrstev

Na dna nádob je plasmovou metodou nanesená nikl-titanová vazná vrstva. Na takto připravenou vrstvu je elektrickým obloukem nanesená vrstva 99% alfa feritu, který dokáže indukovat magnetické vlnění. Takto upravené dno je následně obrobeno o přetoky a důkladně vybroušeno na nejmodernějších CNC soustruzích s použitím speciálních diamantových nástrojů. Díky aplikaci 99 % alfaferitu jsou námi vyráběné indukční nádoby zaručeně nejrychlejší na trhu.

 

Finální povrchová úprava

Na vnitřní stěny a dno nádob se aplikují tři vrstvy antiadhézních systémů páté generace, z nichž každá vrstva je vyztužená částicemi keramiky s přísadou oxidu titanu. Dodávané antiadhezní povlaky jsou absolutně nepřilnavé, nic s Vám na nich nepřichytí, snadno se čistí – ubrouskem nebo tepelným šokem, kdy rozpálenou nádobu dáme pod studenou vodu.

Vnější povrch nádob, včetně dna je aplikován atmosférickým rozprachem dvouvrstvý keramický nástřik, umožňující kontakt dna nádoby s jakýmkoli zdrojem tepla a zároveň zabraňuje korozi alfaferitu při styku s vlhkostí.

 

Vypalování antiadhezních povlaků

Nanesené povlaky jsou následně vypáleny v 20 metrů dlouhé tunelové peci se šesti sekcemi se samostatnou regulací, pro zajištění optimální vypalovací křivky. Jen správně vypálený povlak (430°C po dobu 4–5 minut s plynulým náběhem teploty) zajistí dlouhodobou životnost a kvalitní nepřilnavé vlastnosti vypalovaných povlaků.

 

Montáž úchytů

V rámci kompletace se na hrnce a pekáče montují dvě uši ze speciální termosetické pryskyřice, která je odolná teplotám do 220°C. Vzhledem k použití nového termosetu se úchyt dokonce i při přehřátí nikdy neroztaví. Nerezový teplotní můstek odvádí teplo zpět do hrnce, při vaření se o úchyty ani madla nespálíte.

 

Monitoring výrobního procesu a kontrola kvality

Jednotlivé výrobní operace, prováděné na nádobách, jsou monitorovány z pohledu dodržení technologie výroby a kontroly kvality. Každý vyrobený kus nádobí je finálně opatřen výrobním číslem. Toto jedinečné označení definuje celý výrobní proces, použité technologie a materiály, včetně konkrétních osob, které se na výrobě a kontrole kvality podíleli.

 

Český výrobek

Česká průmyslová výroba má bohatou tradici a její produkty mají světovou kvalitu a proslulost. Jsme proto rádi, že můžeme pokračovat v šíření dobrého jména kvalitních českých výrobků a nabídnout vám opravdu kvalitní titanové nádobí. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení